Team

NeoDynamics jobbar efter principen att ha ett team med bred kompetens och erfarenhet som vet att det strategiska arbetet är A och O, men som samtidigt inte drar sig för att kavla upp ärmarna och jobba målmedvetet.

Nyckeln till framgång tror vi är att knyta till oss experter och att samarbeta med konsulter och specialister för att dra nytta av deras spetskompetens i specifika frågor och därigenom få både driv och riktning i arbetet.

Vårt team består av

Jörgen Vrenning

Finanschef, Investor Relations
jorgen.vrenning@neodynamics.com

Magnus Olsen

Chef utveckling och produktion
magnus.olsen@neodynamics.com

Kai-Uwe Schässburger

Chef klinisk utveckling
kai@neodynamics.com

Gunilla Almqvist

Försäljnings- och marknadschef
gunilla.almqvist@neodynamics.com

Ian Galloway

Landschef Storbritannien
Baserad i Norwich, Storbritannien
ian.galloway@neodynamics.com

Petra Lindholm

Kvalitetschef och regulatoriskt ansvarig
petra.lindholm@neodynamics.com

Anna Forsberg

Landschef USA
Baserad i Princeton, New Jersey
anna.forsberg@neodynamics.com

Renate Reiss

Landschef Tyskland
Baserad i Esslingen i Baden-Württemberg
renate.reiss@neodynamics.com

Ilse Eder

Ansvarig kliniska studier
Baserad i Wien
ilse.eder@neodynamics.com